Брат Ілона Маска Кімбал хоче здійнити таку ж революцію в галузі сільського господарства, як його брат зробив у космонавтиці та сфері електромобілів, повідомляє ForumDaily.

До теми Сільське господарство – найбільша жертва зміни клімату

Компанія 45-річного підприємця Square Root розробляє нові технології по вирощуванню продуктів харчування в вертикальних фермах, розміщених в контейнерах. На думку молодшого Маска, сьогодні потрібно розвивати надсучасні ферми, в яких можна лише за допомогою води та електроенергії вирощувати органічні овочі, трави та листову зелень.

Площа кожної такої ферми складає 30 квадратних метрів. Усередині розташовані полиці з грядками для вирощування овочів, трав і листової зелені, також резервуари для води, заздалегідь збагаченої добривами. Окрім того, в контейнері передбачені сині та рожеві світлодіоди. За словами Кімбала, в такому фургончику можна вирощувати до 50 тисяч качанів салату-латуку в рік і отримувати врожай, сумірний з полем площею 0,4 га.

Контролюють стан посівів спеціальні датчики, які скеровують інформацію на центральний блок управління, що дає змогу слідкувати за параметрами середовища та урожаєм.