Про це повідомив виконувач обов'язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Black Sea Security Forum.

Дивіться також У Дії з'явиться можливість бронювання працівників підприємств: як і коли це запрацює

Бронювання аграріїв

За словами Висоцького, задля безпечної діяльності аграріїв прийняли декілька рішень щодо мобілізації. Зокрема, це автоматичне пролонгування наявного бронювання на три місяці без потреби подання пакета документів.

Подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було шість. Третє, по певних професіях, наприклад трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових,
– розповів виконувач обов'язків міністра.

Також Висоцький додав, що загальна норма бронювання – до 50%. Однак, щодо певних професій можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.

Окрім того, на певних напрямках кількість працівників зменшилась приблизно до 20%. Це означає, що зросло навантаження на решту, адже велика частина працівників мобілізувалася.

На думку посадовця, найбільше потрібні і в агросекторі, і в ЗСУ інженерні професії. Зокрема, трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання.