Гривня поступово знецінюється: що буде з імпортом
Джерело:
ФокусЦьогоріч падіння гривні відчутно вдарило по купівельній спроможності українців. Особливо сильно вплинула інфляція на імпортні товари.
Які чинники впливають на вартість імпорту
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин говорить, що додатковим чинником зростання споживчих цін є слабкість гривні. Станом на 15 липня офіційний курс – 41,04 гривень за долар.
Читайте також Україна значно збільшила експорт яєць у першому півріччі 2024 року
Експерти також не виключають і подальшого слабшання курсу гривні. Проте поки що очікувати на різкий зріст цін на імпортні товари не варто, адже, пояснюють фахівці, більшість імпортерів вже певний час закладали у вартість курс 42 гривень за долар. Проте не виключено, що з подальшим падінням курсу національної валюти імпортери будуть переглядати цей рівень через високі ризики подальшої девальвації.
Вплив ціни на пальне та електроенергію
Крім курсового питання, через півтора місяці актуальним стане інше – чинник дорогого пального, що має ще сильніше стимулювати ціновий сплеск.
З вересня в нас додастся зростання цін на пальне приблизно на 1,5 гривні, що викликане переглядом акцизів, оскільки ми крокуємо до ЄС, тож потрібно зрівняти ціни внутрішні і європейські. Це також перейде на кінцевого споживача. Не забуваємо, що курс гривні також буде формувати тиск на ціни,
– говорить Андрій Шевчишин.
Додатковим чинником тиску на ціни можуть стати нові тарифи на воду та опалення для українців. Проте поки що в уряді не робили на ніяких попереджень щодо змін розцінок на комунальні послуги.
Експерт додав, що через дефіцит електрики в країні водоканали, котельні тощо потребуватимуть додаткових коштів. Проте важко сказати, чи піде уряд на підвищення тарифів. "Принаймні вони обіцяли, що підвищення не буде, але є "лазівка" з МВФ щодо приведення цін до собівартості".