Ціни на українські кавуни

Керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" Львова Тетяна Попович говорить, що ціни на кавуни в 2024 році є значно нижчими порівняно з 2023 роком. Станом на сьогодні мінімальна ціна кавунів становить 23 гривні за кілограм, що на 15 – 20% нижче, ніж минулого року в цей же період. Ціни на українських ринках також коливаються у межах 18 – 25 гривень.

Читайте також Висока, але у межах норми: яку ціну на ранні кавуни та дині встановили виробники

Сезон кавунів в Україні розпочався на кілька тижнів раніше, ніж торік, але поки великим гуртом продукцію відпускають поодинокі господарства. Так, сьогодні основні продажі кавунів відбуваються за ціною 20 – 26 гривень за кілограм (0,49 – 0,64 долара за кілограм), при цьому обсяги пропозиції наразі досить незначні.

Відпускні ціни на кавун з поля Закарпаття становлять 18 – 20 гривень за кілограм. У Закарпатті відмінний врожай завдяки сприятливим погодним умовам, що призвело до зниження цін на продукцію.

В Одеській області відпускні ціни на кавуни варіюються від 19 до 21 грн за кілограм. Регіон збільшив площі під кавунами, що призвело до стабільної пропозиції та зниження цін.

Імпорт кавунів у 2024 році додатково знизив ціни

Збільшення імпорту та покращення врожаю вітчизняних виробників призвело до зниження цін на кавуни в Україні у 2024 році. Загалом, ціни на кавуни залишаються нижчими порівняно з минулим роком завдяки сприятливим умовам вирощування та збільшенню обсягів імпорту.

Туреччина: Значний обсяг імпортованих кавунів надходить з Туреччини. У 2024 році обсяг імпорту з Туреччини зріс на 10%, що дозволило утримувати ціни на низькому рівні.

Греція: Імпорт кавунів з Греції зріс на 8% порівняно з минулим роком, сприяючи збільшенню пропозиції та стабілЗації цін на ринку.

  • Кавуни з Одеси 23 – 25 гривень за кілограм
  • З Македонії 25 гривень за кілограм
  • З Молдови 25 – 27 гривень за кілограм
  • З Азербайджану 25 гривень за кілограм
  • З Греції (без кісточок) 40 гривень за кілограм