Космічне землеробство: японські вчені створюють добрива із сечі
Науковці намагаються забезпечити стале космічне землеробство, яке уможливить вирощування їжі в закритих системах.
Японські вчені на чолі з молодшим доцентом Норіхіро Сузукі з Токійського університету наук працюють над проєктом добрива з сечі, що дозволить виробляти їжу на космічній станції, повідомляє EurekAlert.
До теми Визначено найбільш урожайний гібрид томату для Західного Лісостепу
Дослідити сечу як основний компонент рідкого добрива вчених спонукала тисячолітня практика фермерів, які використовували відходи тварин як добриво і джерело азоту.
Крім того, використання сечі як добрива одночасно вирішить проблему поводження з людськими відходами або управління ними в космосі. Як зазначив доктор Судзукі, цей процес представляє інтерес з точки зору отримання корисного продукту, тобто аміаку, із відходів, тобто сечі, за допомогою спеціального обладнання при атмосферному тиску та кімнатній температурі.
Дослідницька група, до складу якої також входять Акіхіро Оказакі, Кай Такагі та Ізумі Серідзава вже зуміли розробити "електрохімічний" процес отримання іонів амонію, який зазвичай зустрічається у стандартних добривах, зі штучного зразка сечі.
Ми плануємо провести експеримент із реальними зразками сечі, оскільки він містить не тільки первинні елементи (фосфор, азот, калій), але й вторинні елементи (сірка, кальцій, магній), які є життєво важливими для живлення рослин. Тому ми оптимістично налаштовані на те, що цей метод забезпечить міцну основу для виробництва рідких добрив у закритих приміщеннях, – зазначив доктор Сузукі.