Вчені Львівського національного аграрного університету визначили гібриди томату, які дають найкращий врожай в умовах Західної України. Ними стали гібриди Чіблі F1 (132,5 т/га) та Наміб F1 (130,2 т/га), повідомляє Аgrotimes.

До речі Що потрібно знати про мікрозелень: користь та як правильно вирощувати

Площі відкритого ґрунту під томатами у Західному Лісостепу поки невеликі. Останніми роками з огляду на зміну клімату з’явилася можливість збільшити їх та врожайність цієї культури.

Для вирощування томатів у Західному Лісостепу недостатньо вивчено сорти і гібриди, адже сорти чи гібриди, які показують добрий урожай на Півдні України, дуже часто в Західному Лісостепу дають гірші результати.

Вченими вивчалися гібриди томатів Чіблі F1, Астерікс F1, Уліссе F1, Наміб F1 та Сафаікс F1 в умовах дослідного поля кафедри садівництва та овочівництва Львівського національного аграрного університету впродовж 2016–2017 років. Вирощували томати розсадою з подальшим висаджуванням у відкритий ґрунт.

Врожайність томатів за роки досліджень і в середньому за два роки, яка коливалася залежно від року й гібрида, була від 104,9 до 140,2 т/га.

На основі проведених досліджень можна стверджувати, що на темно-сірому опідзоленому середньосуглинковому ґрунті Львівської області гібриди томатів спроможні формувати високий урожай, понад 100 т/га. При цьому врожайність залежить як від гібридів, так і від років вирощування.
Найвищу врожайність отримали за два роки вирощування у гібридів Чіблі F1 (132,5 т/га) та Наміб F1 (130,2 т/га), — підсумували вчені.