Населений пункт Великі Копані відомий на всю країну, бо тут розташований найбільший оптовий ринок городини. Звідти овочі везуть у різні куточки України.

Детальніше тут Продуктовим ринкам знову заборонили працювати в карантин

Однак тиждень тому ринок закрили через те, що він не відповідає санітарним нормам. Повідомили: коли 19 недоліків усунуть – ринок запрацює. Однак тепер заборона на ринки діє по всій Україні, і продавці з села не знають, що їм робити далі.

У Великих Копанях – хаос. Тут застрягли фури з інших регіонів, які привезли яблука і картоплю. Покупців на трасі багато. Люди обурилися, адже, на їх думку, закриваючи оптову торгівлю, влада мала б подбати про ринки збуту овочів.

Зовсім скоро у селян дозріє вже рання капуста. Куди її дівати – люди не знають. Саме тому тепер вирощені важкою працею овочі нерідко опиняються на смітнику, який місцева влада постійно засипає землею.

Селянам не запропонували жодні ринки збуту – наприклад, супермаркети з попередньою перевіркою продукції в лабораторії. Людям немає за що жити і немає куди збувати городину, яка вирощується у масштабах величезних теплиць. Деяким просто доводиться викидати продукцію, адже та просто гниє у великих кількостях. Частина людей вийшли на узбіччя та продають на трасі, поліція намагається їх штрафувати.

Наразі відомо, що в районі, де розташоване село Великі Копані, виявлено 8 випадків COVID-19.

Дивіться відео: через закриття гуртового ринку на Херсонщині виник колапс

Що відомо про закриття ринків в Україні

► МОЗ знову закрило продовольчі ринки по всій країні. Відповідний документ з'явився на сайті відомства. Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко пояснив, що деякі власники торгових точок порушували правила безпеки під час карантину та зловживали можливістю працювати.

► Раніше міністерство дозволило працювати лише ринкам у маленьких містечках та селах України, де немає можливості купити продукти в інших місцях або за меншими цінами.


Карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 каналу