Сільське господарство під великою загрозою: експерт про кліматичну кризу в Україні
Джерело:
AgroNewsЯкщо не розпочати активну програму декарбонізації, то в Україні вже у найближчому майбутньому на місці полів та лісів виникнуть пустелі.
Таку думку під час онлайн-семінару "Відновлювані джерела енергії для декарбонізації" висловив старший консультант Біоенергетичної асоціації України Олексій Епік.
Зверніть увагу! Клімат-2021: чого чекати аграріям від погоди
Вже зараз пошкодження лісових насаджень дійшли критичної межі, відзначає експерт. Держлісагенство України звітує про те, що станом на 1 січня 2019 року всохло 413 тисяч гектарів лісових насаджень. Це – 5% усього лісового фонду країни. Екологи попереджають: якщо пошкодження лісів сягне 6% – процес може стати незворотним.
Ще одна загроза, перед якою постала Україна через викиди в атмосферу, – зниження урожайності та деградація сільського господарства. У 2020 році через надмірну посуху аграрії втратили 200 тисяч гектарів кукурудзи та 300 тисяч гектарів соняшнику. Тому у серпні 2020 року Мінекорозвитку зменшило прогноз зі збору зернових з 73,1 до 70 мільйонів тонн.
В майбутньому – це прямий шлях до деградації сільського господарства у південних регіонах України, – каже Олексій Епік. – Як наслідок – наближення продовольчої кризи.
Експерт додає, що кліматична криза, яку провокують викиди в атмосферу, також загрожує затопленням південним регіонам України. У небезпечный зоні – Одеса, Керч, Херсон, Маріуполь, Вилково, Гола Пристань…
ВАЖЛИВЕ ДО ТЕМИСільське господарство – найбільша жертва зміни клімату