Свинина на українських ринках подешевшала на 10%: тенденції цін

15 липня 2024, 19:32
Читать новость на русском

Середня ціна закупівлі свинини в Україні у червні 2024 року знизилась до 53,2 гривень за кілограм. Це на 10,1% (6 гривень за кілограм) дешевше, ніж у травні.

Які ціни на свинину

За словами галузевих аналітиків, середня ціна закупівлі у червні склала 53,2 гривень за кілограм з ПДВ (44,34 гривень за кілограм без ПДВ) чи 1,3 доларів (1,1 долара за кілограм без ПДВ, відповідно) у валютному еквіваленті. Це на 10,1% чи на 6 гривень за кілограм з ПДВ нижче ніж у травні.

Читайте також Українська свинина подешевшала за червень: які ціни на м'ясо

У галузевому об'єднанні пояснюють тенденцію до зниження зокрема у зв'язку з жорсткішими графіками відключення електроенергії. Крім того, на ринкову активність вплинула й активніша мобілізація, яка з одного боку внесла вимушені зміни у роботу підприємств, а з іншого частково зменшила потік споживачів.

За даними АСУ, у червні 2024 року обсяги імпорту свинини становили 195 тонн, а середня митна вартість завезеного кілограма становила 2,27 долара, що на 0,3 долара за кілограм менше, ніж у травні. Натомість експорт свинини у червні був у 1,5 раза більшим і становить майже 296 тоннсукупною вартістю близько 700 тисяч доларів.

У червні середня роздрібна ціна кілограма охолодженої свинини склала 191,9 гривень за кілограм, що майже на 1% (1,8 гривень за кілограм) менше травневого рівня.

Не всі види свинини подешевшали

Зрештою не усі м'ясні частини знизилися в ціні. Так, наприклад, лопатка та тазостегнова частина подешевшали найбільше — на 2,3% та 2,8% відповідно. А от середня ціна на преміальну вирізку та корейку скорегувалася на 0,3% чи в межах 1 гривень за кілограм.

Натомість, за підсумками червня свинячий ошийок здорожчав на 1,6%. Водночас зниження середніх цін на свинину синхронізувалося з аналогічною динамікою цін на курятину (-0,8% проти середньої ціни у травні), тоді як яловичина додала 5%.

Окрім зниження закупівельних цін на свинину, вплив на ціни на прилавку має і низка інших чинників, зокрема і додаткові витрати, пов'язані з адаптацією торговельних точок до відключення електропостачання. Так, за відгуками постачальників закладів роздрібної торгівлі, не усі з них змогли адаптуватися до форс-мажорних обставин роботи, 
– додають галузеві аналітики.

Утім, за їх словами, вже в кінці місяця більшість гравців ринку м'яса призвичаїлися до нових реалій та організували свою роботу відповідно.