Близько 2,7 мільярда тонн – такий світовий обсяг виробництва зерна очікується у 2020 році, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Це на 70 мільйонів тонн більше (або на 2,6%) порівняно з показниками рекордного 2019 року.
Зверніть увагу! "Виробництво сільгосппродукції в Україні помітно скоротилося"
Основний обсяг прогнозованого приросту припаде на кукурудзу, заявляють експерти ФАО. У 2020-му цієї культури можуть зібрати на 64,5 мільйона тонн більше, ніж у 2019-му. Такий суттєвий плюс допоможе встановити ще один світовий рекорд – 1,2 мільярда тонн кукурудзи за рік!
Яка роль України?
Найбільший обсяг зернових зберуть для "світової копілки" США. Зокрема, там очікується і національний рекорд з виробництва кукурудзи. Так само, як і в Канаді та Україні (близькі до своїх рекордних показників Бразилія та Аргентина).
Роль України у світових рекордах дуже вагома, бо загалом цьогоріч у нас складна ситуація з виробництвом сільськогосподарської продукції – і зернових, зокрема. Країна протягом усього сезону потерпає від несприятливих погодних умов. Спочатку – малосніжна зима, потім – весняні заморозки, сильні посухи і рясні дощі. Як наслідок, по більшості аграрних позицій Україну чекає суттєвий мінус порівняно з минулими роками, а особливо з 2019-м, який був рекордним у багатьох секторах. Тих же зернових у 2020-му прогнозовано близько 65-68 мільйонів тонн – порівняйте з 75 мільйонами торік. Але несподівано у кукурудзі Україна встановить власний рекорд – очікується нині більше 39 мільйонів тонн, тоді як у 2019-му було 35,8 мільйонів.
Саме оцей приріст виробництва кукурудзи – незважаючи на погодні негаразди – і здивував та порадував експертів ФАО.
Україна йде вгору
Треба відзначити, що в Україні за останні десять років обсяги виробництва кукурудзи зросли майже в 4 (!) рази – з 10 мільйонів тонн до нинішніх майже 40 мільйонів.
Торік у рейтингу світових виробників кукурудзи Україна посіла 6 місце. Цікаво буде подивитися рейтинги-2020.
Окремо варто зауважити, що цьогоріч Україна повинна провадити гнучку експортну політику. Про це читайте у матеріалі 24 каналу "Якщо не продамо, доведеться викинути на сміття, – Шмигаль про зерно".