Ціна на гречку: Мінекономіки дає втішні прогнози

12 травня 2021, 15:30
Читать новость на русском

Джерело:

Мінекономіки

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України стверджує, що найближчим часом дефіциту гречки не буде, а тому ціна на цей продукт залишатиметься стабільною.

Протягом квітня спостерігалася тенденція до зменшення середньої споживчої ціни на гречані крупи, які входять до переліку соціально значущих товарів, – упродовж місяця ціна знизилась на 0,4% до 40,06 гривень за кілограм.

Зверніть увагу! Росія заборонила експортувати гречку в Україну: чого очікувати покупцям

Мінекономіки зазначає, що цінова стабілізація була досягнута завдяки запровадженню у 2021 році Урядом нового напрямку державної підтримки аграріїв для стимулювання виробництва гречки. Програмою передбачено надання дотацій аграріям у розмірі 3500 гривень на 1 гектар посівів гречки. Це забезпечить стабільний обсяг виробництва гречки, що дорівнює внутрішньому споживанню, та в перспективі – орієнтацію на експорт, а також розвиток суміжних галузей. Загалом орієнтовна площа підтримки по Україні має скласти 15 тисяч гектарів.

Також, Мінекономіки не очікує проблем на ринку гречки через тимчасову відмову Росії експортувати цю продукцію в Україну. Внутрішні потреби у гречці будуть повністю забезпечені.

Так, у 2020/2021 маркетинговому році внутрішня потреба у гречці складає 131 тисячу тонн, з них 116 тисяч – на харчові потреби. За даними Держстату, у 2020 році обсяг виробництва гречки склав 97,6 тисяч тонн.

Окрім того, у поточному маркетинговому році станом на 1 травня Україна експортувала 0,6 тисяч тонн зерна гречки та імпортувала 31,3 тисячі тонн (зокрема, з Росії – 18,9 тисяч тонн, Казахстану – 9, Білорусі – 3,4). Також було імпортовано майже 19 тисяч тонн зернових культур, з яких гречана крупа становить близько 80%, або 15 тисяч тонн.

Таким чином, станом на 1 травня 2021 року, за експертними підрахунками, імпортовано 46 тисяч тонн гречки. Тож підстав для виникнення дефіциту цієї продукції на ринку України немає.

ДУМКА ЕКСПЕРТА
Координатор Експертної платформи НБУ Андрій Блінов налаштований не так оптимістично, як чиновники Мінекономіки – його коментар читайте тут.