На сьогодні розораність земель в Україні досягла 56% території всієї країни і наближається до 80% сільськогосподарських угідь. Це найбільший показник усвіті. Такі дані навів аграрний експерт Михайло Апостол, пише agronews.ua.

Важливо знати! Рейдерство землі: як не допустити захоплень – 10 важливих кроків

Через високий рівень розораності відбувається деградація земель, каже фахівець. Причому Україні відновити нульовий рівень деградації вже не вдасться.

Для відтворення 1 сантиметру родючого ґрунту в природніх умовах потрібно 300-400 років, – відзначає Апостол.

Розораність – стан землі, який веде до ерозії. Супроводжується втратою гумусу, фосфору і мікроелементів, а також ущільненням і ускладненням структури грунтового покриву.

Розораність і пилові бурі

Ще одна небезпека: велика розораність провокує пилові бурі, каже Апостол. Вітер, у такому випадку, легко зриває верхній родючий шар ґрунту і переносить його на сотні і навіть тисячі кілометрів. Експерт зауважив, що лише рослинний шар зможе зберегти вологу і захистити безцінні українські чорноземи від перетворення на пустелю.

Апостол переконаний, що основне завдання, яке мають першочергово почати вирішувати суспільство і влада, – не допустити подальшого погіршення родючості землі. Бо родючість – головний чинник, який впливає на ціну угіддя.

Список найбільш розораних країн світу
(відсотки загальної території)

  1. Україна – 56,1
  2. Молдова – 53,7
  3. Польща – 35,7
  4. Німеччина – 34
  5. Франція – 33,5
  6. Нідерланди – 31
  7. Білорусь – 27,9
  8. Великобританія – 25,8
  9. США – 16,9
  10. Австрія – 16,4

Але Україна має не лише негативні, а й позитивні досягнення: Українські аграрії побили експортний рекорд.