Як в Ізраїлі навчилися вирощувати рослини на піску і камінні
Ізраїльські фермери вирощують різноманітні фрукти та виноград для вина просто посеред каменів та піску. Електрику їм дають сонячні батареї.
Ферма "Кармей Авдат" просто посеред пустелі Негев. Цей штучний оазис належить Хані та Еялю Ізраель. Тут — різноманітні дерева, рослини та квіти. Але спочатку тут все було зовсім не так.
Подружжя вирішило займатися сільським господарством саме в таких нелегких умовах після численних мандрівок пустелями Сінаю, Австралії та Марокко. Ще в молоді роки Хана та Еяль захопились ідеєю Бен Гуріона вирощувати виноград посеред каменів та піску. Зрештою, мрію творця держави Ізраїль почало втілювати це подружжя.
І клопітка праця дала результат. Все росте завдяки сучасним системам поливу — під кожним деревом та кущем є капіляри, які розподіляють вологу. Електрику дають сонячні батареї. Воду провела влада. Але її не вистачає. Тому на фермі воду фільтрують та використовують кілька разів. Тож тепер у пустелі можна ласувати фруктами просто з дерев, а з вирощеного тут винограду виготовляють вино високої якості.
Пані Хана старанно приклеює етикетки на пляшки. Каже, зазвичай цього не робить. Жінка майже увесь свій час присвятила вихованню чотирьох дітей та адміністративній роботі. А ще Хана пише книжку. Ферма серед пустелі не просто незвичне явище. Це ще й місце відпочинку туристів. Їдуть вони з усього світу, відпочивали в Кармей Авдат і українці.
Якщо ви вирішили відпочивати посеред пустелі, ночувати доведеться у затишному будиночку. Всередині дуже простий, але комфортний інтер’єр, і що цікаво — підлога зроблена з маленьких камінчиків. Вартість такого відпочинку досить висока. За добу у казковому будиночку доведеться викласти 700 шекелів. А це — понад чотири тисячі гривень.
Читайте також: Чим вражає найбільше портове місто Європи
Щоправда, для ізраїльтян вартість ще дорожча. Бо вони сплачують додатково 20 відсотків ПДВ. Всього за добу на фермі можуть жити до двадцяти гостей. За ці гроші туристам також пропонують смачний сніданок, ну і звичайно ж дегустацію вин.
Все, що гостям сподобалося на фермі, можна придбати у крамничці. Особлива вона тим, що тут немає рамок металошукачів, касового апарату та навіть продавця. Клієнт бере все, що хоче, і записує у спеціальний зошит. Гроші платиш лише коли виїжджаєш з ферми. Така система дає туристам відчуття повної свободи і демонструє довіру господарів.
Тут також немає численних поліцейських та сотень камер спостереження. При цьому, відчуваєш себе у повній безпеці. На такі ферми приїжджають люди, які хочуть спокійного відпочинку. Наприклад, журналісти та письменники.