Деякі бактерії, які проживають в коренях сорго, зменшують стрес рослини під час засухи. Це виявив вчений Каліфорнійського університету в Берклі Девід Коулмен-Дерр, передає Sciencedaily.

До теми Ерозія поширюється: в Україні пропонують законсервувати частину земель

За його словами, певні мікроби можуть впливати на гормональну систему рослини, яка розподіляє енергію. Оскільки майже всі аспекти життя рослини пов’язані з мікробами, то відчуття рослиною спраги приводить в дію весь мікробіом.

Посуха різко впливає на взаємодію бактерій і рослин-партнерів. Відсутність достатньої кількості вологи спонукає мікроби вплинути на гормони рослини для стимуляції росту коріння, аби отримати більше води.

Сорго бореться із засухою за допомогою бактерій

Нові результати досліджень важливі для вирощування сільськогосподарських культур, здатних зберігати врожайність навіть у більш суворих умовах.

Наступним викликом для Коулмена-Дерра буде спроба визначити, чи можна маніпулювати мікробіомом і використовувати його для вирішення проблеми посухи в рослинництві. Вчений хоче спробувати створити більш продуктивні культури, які потребуватимуть меншої кількості поживних речовин.