Кабінет міністрів України на початку травня повідомив, що готується алгоритм виплати компенсацій сільськогосподарським виробником, які зазнали збитків через несприятливі погодні умови. Ці відшкодування мають виплачуватися з резервного фонду бюджету. Проте на сьогодні немає затвердженого порядку видачі безповоротної допомоги, пише сайт Kurkul.com, посилаючись на джерела в аграрному секторі.

Зверніть увагу! Земельний податок 2020: як нараховується та сплачується – прості пояснення ДПС

Тому органи виконавчої влади наразі продовжують керуватися постановою КМУ від 29 березня 2002 року №415. Цей документ визначає Порядок використання коштів резервного фонду бюджету і вказує: кошти із резервного фонду приватним агрофірмам виділяються через головних розпорядників бюджетних коштів лише на умовах повернення.

Про що йдеться у постанові КМУ?

Цитуємо:

"У разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, яка завдала шкоди посівам, або призвела до їх загибелі, а сільгосптоваровиробник претендує на отримання компенсації з резервного фонду державного бюджету, йому потрібно надати до райдержадміністрації пакет відповідних документів:

  • обґрунтування необхідності та обсягів додаткових коштів
  • акт обстеження посівів
  • документи, що підтверджують отримані суми страхового відшкодування або пояснення про причини відмови від страхування
  • перелік першочергових робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій".

Яка процедура фіксації виплат?

Райдержадміністрації на місцях, відповідно до Порядку використання коштів резервного фонду, проводять засідання комісій із питань надзвичайних ситуацій і роблять висновок про розміри загальних збитків на основі поданих фермерами документів. Далі починає працювати ланцюг: райдержадміністрації відповідне звернення в ОДА, а ОДА – в Кабмін. Там узагальнюють інформацію, роблять свій висновок і готують проєкт розпорядження КМУ щодо виділення коштів з резервного фонду.

Детальніше про компенсації аграріям за втрачений врожай і подробиці постанови КМУ читайте у статті 24 каналу "Гроші будуть: як Кабмін компенсуватиме збитки аграріям".