Про це у персональному блозі на сайті Агрополіт написав керівник антирейдерського офісу Віктор Дубовик.

Зверніть увагу! Верховний Суд і Держгеокадастр: названо ключові рішення у земельних спорах

Експерт озвучив 3 найпоширеніші схеми:

  • Зміна власника земельних ділянок шляхом внесення змін до реєстру.
  • Рейдерське захоплення врожаю.
  • Незаконне припинення договорів оренди, емфітевзису і суперфіцію та реєстрація іншого речового права за третьою особою.

Як уникнути рейдерських атак?

Очільник Офісу протидії рейдерству пояснив, які профілактичні заходи допоможуть захисти майно.

  1. Приватним власникам земельних ділянок слід потурбуватися про належне оформлення документів, що посвідчують право власності, присвоєння кадастрового номера земельній ділянці і внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРП). Якщо маєте лише паперові носії, скажімо, на руках є державний акт на землю старого зразка і коректні відомості про земельну ділянку досі не відображені у Державному земельному кадастрі, то спершу варто подбати про присвоєння ділянці кадастрового номера, а потім – внести відомості про речові права до ДРП.
  2. Для бізнесу з метою захисту юридичної особи від будь-яких незаконних посягань варто передбачити в статуті низку запобіжників, які мінімізують ризики атаки. Наприклад, для підприємств, що мають великий земельний банк, необхідно встановити статутні обмеження для представницьких функцій керівника і внести відповідні відомості до ЄДР. Скажімо, передбачити обмеження для директора на розірвання договорів оренди земельних ділянок. Не зайвим буде прописати в статуті умову про необхідність нотаріального посвідчення договорів оренди земельних ділянок.
  3. Всім власникам землі варто скористатися послугами нових моніторингових сервісів, які дозволяють отримати миттєві повідомлення про зміну статусу об'єкта нерухомого майна у ДРП.