Американські вчені з Університету Іллінойсу та Інституту біології розвитку Макса Планка під проводом Пета Транела винайшли цікавий спосіб боротьби з бур'янами. Науковці збираються нищити бур'ян за допомогою його ж генів, повідомляє AgroTimes.

До речі Які бактерії допомагають рослинам при нестачі води

Зараз дослідники працюють із коноплевим сідачем та щирицею Палмера, які є найнебезпечнішими сільськогосподарськими бур’янами в США. У боротьбі з ними вчені застосовують Y-хромосоми цих рослин.

Таким чином учені сподіваються використовувати нові методи генетичного контролю над бур’янами, які в багатьох місцях вже не реагують на гербіциди.

Якби ми знали, які гени контролюють чоловіче начало і ми могли б змусити ці гени розмножуватися в популяції, кожна рослина в полі була б чоловічою через кілька поколінь, і теоретично популяція загинула б, – розповів Пет Транел.

Звуження генів, пов’язаних зі статтю в цих бур’янах, може мати практичне значення для боротьби з ними.

Щириця Палмера

Дводомне розмноження бур'янів призвело до того, що всі ці ознаки стійкості змішалися, що дозволило популяціям обох видів небезпечних бур'янів поєднувати множинну стійкість до гербіцидів.

Відтак, поки вчені не знайдуть спосію генетично контролювати бур'яни, до того часу боротьба з ними в США буде неефективною.