Органічне землеробство: хто лідери в ЄС і яка ситуація в Україні

20 лютого 2021, 18:00
Читать новость на русском

Джерело:

Landlord

В Євросоюзі підрахували, що загальний розмір посівних площ, відведених під органічні сільськогосподарські культури, складає майже 13,8 мільйона гектарів.

Цей показник становить 8,5% від загальної площі сільськогосподарських угідь Європи. Загалом за останні 8 років органічні посівні площі Старого Світу зросли на 46%, свідчать дані Євростату.

Зверніть увагу! Мультиволоконний хліб: в чому особливість унікального продукту

Топкраїни з найбільшою часткою
органічних сільськогосподарський площ

  1. Австрія – 25,3%
  2. Естонія – 22,3%
  3. Швеція – 20,4%
  4. Швейцарія – 16,3%
  5. Італія – 15,2%
  6. Чехія – 15,2%
  7. Латвія – 14,8%
  8. Фінляндія – 13,5%

Якщо брати до уваги окремі сегменти, то варто відзначити, що у Швеції – найвища частка органічних зернових (7%) і свіжих овочів (19%), у Греції – найвища частка екологічно чистої великої рогатої худоби (27%), у Латвії – найвища частка органічних овець і кіз (36%).

Органічне землеробство в Україні

Наразі даних щодо площ органічного землеробства в Україні немає. Але міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко нещодавно заявив, що Україна має стати лідером з експорту органічної продукції в світі.

Ми вже в трійці топ-експортерів органічної продукції до країн ЄС, і географія росту неймовірна. У перспективі – ринки США, Азії та Канади. Впевнений, органіка – напрям, який має всі перспективи для росту і може створювати якісну додану вартість, – відзначив міністр.

Лещенко також озвучив позицію Мінагрополітики з розвитку ринку органіки:

  • належна законодавча база
  • адаптація до вимог Регламентів ЄС, що максимально посилить довіру імпортерів української органічної продукції і сировини
  • дієвий контроль за суб’єктами органічного ринку
  • максимальне залучення міжнародної технічної допомоги
Є землеробство органічне, а є… космічне! Що це таке? Читайте в матеріалі Агро 24 "Космічне землеробство: японські вчені створюють добрива із сечі".