Цей показник становить 8,5% від загальної площі сільськогосподарських угідь Європи. Загалом за останні 8 років органічні посівні площі Старого Світу зросли на 46%, свідчать дані Євростату.

Зверніть увагу! Мультиволоконний хліб: в чому особливість унікального продукту

Топкраїни з найбільшою часткою
органічних сільськогосподарський площ

 1. Австрія – 25,3%
 2. Естонія – 22,3%
 3. Швеція – 20,4%
 4. Швейцарія – 16,3%
 5. Італія – 15,2%
 6. Чехія – 15,2%
 7. Латвія – 14,8%
 8. Фінляндія – 13,5%

Якщо брати до уваги окремі сегменти, то варто відзначити, що у Швеції – найвища частка органічних зернових (7%) і свіжих овочів (19%), у Греції – найвища частка екологічно чистої великої рогатої худоби (27%), у Латвії – найвища частка органічних овець і кіз (36%).

Органічне землеробство в Україні

Наразі даних щодо площ органічного землеробства в Україні немає. Але міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко нещодавно заявив, що Україна має стати лідером з експорту органічної продукції в світі.

Ми вже в трійці топ-експортерів органічної продукції до країн ЄС, і географія росту неймовірна. У перспективі – ринки США, Азії та Канади. Впевнений, органіка – напрям, який має всі перспективи для росту і може створювати якісну додану вартість, – відзначив міністр.

Лещенко також озвучив позицію Мінагрополітики з розвитку ринку органіки:

 • належна законодавча база
 • адаптація до вимог Регламентів ЄС, що максимально посилить довіру імпортерів української органічної продукції і сировини
 • дієвий контроль за суб’єктами органічного ринку
 • максимальне залучення міжнародної технічної допомоги