Південь України під загрозою сарани

В південних районах Республіки Молдова, поблизу Болградського району Одеської області, та на території Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області виявлено осередки сарани. У зв'язку з цим запроваджено особливий режим захисту рослин.

Читайте також Як спека вплине на вартість продуктів до кінця літа

Необхідно терміново провести обстеження сільськогосподарських угідь, неорних земель, пасовищ і територій біля водойм, особливо тих, що межують з Республікою Молдова, для своєчасного виявлення та недопущення поширення осередків сарани,
– зазначають фахівці Держпродспоживслужби.

У відомстві підкреслили, що саранові є одними з найагресивніших і найшкідливіших комах у світі. Їхні масові розмноження можуть завдавати значних збитків сільському господарству. За даними Держпродспоживслужби, 22 червня фітосанітарні інспектори виявили сарану на площі приблизно 100 гектарів у Харківській області. Повторне обстеження показало збільшення заселеної площі до 125 гектарів.

Спеціалісти Держпродспоживслужби проводять локалізацію та ліквідацію фітофага за допомогою дозволених пестицидів і агрохімікатів, дотримуючись регламентів їхнього застосування.