Як держава підтримує агровиробників

Бюджет 2024 року відкриває перед аграріями широкі перспективи для отримання фінансової підтримки через реалізацію різноманітних державних програм, передає 24 Канал. Ці ініціативи включають, як видатки на "споживання", так і на "розвиток", що створює додаткові можливості для зміцнення сільського господарства та підвищення його конкурентоспроможності.

Читайте також Фермери можуть скористатися низкою державних програм для розвитку господарств, – Мінагро

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, у бюджеті передбачили 881 мільйон гривень для підтримки сільгосптоваровиробників, зокрема виділили: 5 мільйонів гривень для компенсації сімейним фермерським господарствам сплаченого ЄСВ; 80 мільйонів гривень для надання кредитів фермерським господарствам;

Найбільшу суму, а це 796 мільйонів гривень підтримки, виділили для фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції, які будуть спрямовані у вигляді дотації:

  • на голову ВРХ – до 7 тисяч гривень на 1 голову, але не більше 100 голів;
  • на голову овець та кіз – до 2 тисяч гривень на 1 голову, але не більше 500 голів;
  • на 1 гектар – 4 тисяч гривень, але не більше 120 гектар.

Програми підтримки від Мінекономіки

Міністерство економіки також пропонує підтримку сільськогосподарським виробникам. Провідна ініціатива – це компенсація вартості нової сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, на яку виділено 1 мільярд гривень, що дозволить аграріям здійснювати модернізацію свого устаткування. Наказом Мінекономіки затверджений перелік даної техніки.

Державні програми та ініціативи створюють нові можливості для розвитку сільського господарства, підвищення його продуктивності та забезпечення стійкого економічного зростання у регіоні,
– зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Також в межах державної програми "єРобота" передбачили кошти в розмірі 383,6 мільйона гривень для створення та розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, 95,9 мільйона гривень – для створення або розвитку тепличного господарства та 890,5 мільйона гривень – на створення або розвиток переробних підприємств.

Додатковим стимулом для аграріїв стануть програми Мінекономіки, які передбачають пільгове кредитування за програмою "5-7-9", створення індустріальних парків та підтримку внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги.