В Україні є третина земель сільськогосподарського призначення, які обробляють, але ні держава, ні органи місцевого самоврядування їх "не бачать". Про це в авторській програмі Катерини Соляр "Перехресний допит" на 24 каналі розповів голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
До теми Не стосується пересічних громадян, – Марченко про оподаткування городини
Мінімальний податок – 4%
Він зауважив, що передбачається введення мінімального податкового зобов'язання, яке оподатковуватиметься в певному обсязі.
4% від нормативної грошової оцінки землі на гектар повинне складати ваше мінімальне податкове зобов'язання,
– наголосив Гетманцев.
За його словами, існує гектар сільськогосподарської землі поза межами населеного пункту. Усе, що існує в межах села, селища чи міста взагалі не стосується цього податку.
Сплатити можна по-різному
"Але якщо є за межами населеного пункту ділянка, ми вважаємо, що вона повинна приносити дохід і плата за цей дохід має становити не менше, ніж 4% від нормативної грошової оцінки землі", – пояснив Гетманцев.
Ці 4% можна сплатити по-різному. Наприклад, це може бути:
- податок на доходи фізичних осіб орендодавцю, який сплачує підприємство;
- або податок на прибуток підприємства.
Усі податки, як пояснив Гетманцев, вираховують з цієї суми й потрібно сплатити лише різницю.
Що цьому передувало
- Верховна Рада у другому читанні підтримала "ресурсний" законопроєкт №5600. Він передбачає зміни до Податкового кодексу.
- Відповідно до документа, за вирощену на власній земельній ділянці городину, якої продадуть на понад 78 тисяч гривень, у 2022 році потрібно буде заплатити податок на доходи – 18%.
- Водночас міністр фінансів Сергій Марченко запевнив, що це не стосується пересічних українців.
В Україні ухвалили зміни до Податкового кодексу: дивіться відео