Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita, яке процитував Укрінформ.

Зверніть увагу! Чому вартість землі в Україні суттєво відрізняється по регіонам, – пояснення експертів

Зараз купувати землі сільськогосподарського призначення можуть лише фізичні особи, які є громадянами України. Чи дозволять купувати її іноземцям, буде вирішено під час референдуму, який відбудеться у найближчі три роки. Тому закордонні інвестори на сьогодні можуть лише, як і раніше, брати землю у довгострокову оренду, – сказав Лещенко.

Спеціально для польського медіа, міністр підкреслив, що на сьогодні в сільському господарстві України немає великої кількості польських інвесторів, "є дещо більше інвесторів з Нідерландів і Німеччини". "Але це не та кількість інвесторів, про яку ми мріємо", – зізнався він.

Лещенко пояснив, що інвестори не поспішають в Україну, бо "не бачать стабільного законодавства у питанні ринку землі".

Інвестори бояться, адже хочуть стабільності, щоб правова система захищала їхні інвестиції. Поки триває боротьба за реформу ринку землі, інвестори дуже обережно дивляться у напрямку України. Ми їх розуміємо, оскільки цей процес в нашій країні є складним і болісним, – резюмував міністр.