Де найдорожча земля в Україні і від чого залежить її ціна в залежності від регіону, розказали експерти Аgronews, які взяли за основу дані однієї з наймасовіших платформи Setam.

Зверніть увагу! Оренда землі: кількість аукціонів збільшилася у 30 разів

Найвища ціна на земельні ділянки на Київщині. Наприклад, на Setam виставлені на продаж наступні лоти в Бориспільскому районі:

  • під тваринницьким комплексом площею 11 гектарів – стартова ціна 12 мільйонів гривень.
  • без будівель, площею 7 гектарів – стартова ціна 8 мільйонів гривень

Експерти відзначають, що у Вишгородському районі вартість 1 гектара землі може досягати позначки 4 мільйони гривень. Хоча у віддаленних від столиці районах Київщини вартість землі суттєво нижча.

Помітно дешевша, ніж київська, земля на півдні України. Так, на Миколаївщині ділянку до 10 соток можна придбати за кілька десятків тисяч гривень. Найдорожча пропозиція – ділянка площею 12 гектарів за 400 тисяч гривень.

У південних районах вартість землі, акцентують увагу експерти, суттєво залежить від можливості організувати зрошення, тож діапазон цін тут – один з найширших в Україні.

У західному регіоні найдорожча земля на Львівщині. Торги за присадибну ділянку стартують від 10 тисяч гривень за сотку. Важливий нюанс – на заході на торгах практично немає ділянок площею більше 1 гектара.

Ціни на землю "кусаються"

На Полтавщині ціни на землю також "кусаються". Особливо, якщо це ділянки великої площі. Вартість землі, придатної для агровиробництва, може сягати до 400 тисяч гривень за 1 гектар, а ділянки для садівництва – на рівні 10 тисяч гривент за сотку. У Полтавській області ціна землі суттєво залежить від району та наявності інфраструктури.

На Харківщині інша особливість – тут на вартість землі впливають такі фактори, як посушливість регіону та близькість до зони ООС. Тому ділянки під садівництво на торгах ідуть за ціною від 3 тисяч до 20 тисяч гривень за сотку.

У північних регіонах України землі, придатної для аграрного виробництва, залишилося небагато – і це суттєво впливає на її вартість. Користуються попитом ділянки, розташовані у районах з добре розвиненою інфраструктурою та близько від обласних центрів. Зокрема, земля придатна для сільськогосподарського виробництва поблизу Луцька може коштувати від 4 мільйонів за гектар. У той же час, у віддалених районах Волині ділянку під садівництво або ведення присадибного господарства можна придбати за кілька десятків тисяч гривень.