Розмінування земель йде швидкими темпами

Міністерство економіки України повідомляє, що сапери з початку року обстежили понад 171,7 тисяч гектар сільськогосподарських земель, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. Більш ніж 156,6 тисяч гектар вже повернули аграріям у господарське використання.

Читайте також Фермери можуть скористатися низкою державних програм для розвитку господарств, – Мінагро

На Херсонщині вже перевірили і повернули у використання аграріїв майже 60% сільгоспугідь, які були заплановані для обстеження цього року. Загалом по Україні з початку року повернули в господарську експлуатацію більш ніж 156,6 тисяч гектар земель. Завдяки цьому аграрії знову можуть виїжджати у поля, засівати угіддя, збирати урожай.

В ОВА зазначають, що планове обстеження сільгоспземель відбувалося у восьми регіонах країни. Найбільше земель сільгосппризначення обстежено з початку року:

  • у Херсонській області – 146,3 тисячі гектар (у червні – 17,76 тисяч гектар);
  • у Харківській області – 11,3 тисячі гектар (у червні – 4,55 тисяч гектар);
  • у Миколаївській області – 8,3 тисячі гектар (у червні – 1,67 тисяч гектар).

Кількість машин для розмінування збільшується

У міністерстві зазначають, що протягом першого півріччя Україна посилила спроможності у сфері гуманітарного розмінування. На початок 2024 року вже застосовувались 30 машин. У червні – вже 82 машини для розмінування.

Збільшення кількості машин для розмінування відбувається, зокрема, завдяки локалізації виробництва іноземних зразків, також використовуються вітчизняні розробки, які після сертифікації будуть запущені у серійне виробництво. Щодо іншої техніки та обладнання для розмінування, вже сьогодні оператори купують техніку українського виробництва.

Також з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж у півтора рази: на сьогодні сертифіковано вже 43 оператори. Ще 52 перебувають у процесі сертифікації.