Хто може взяти участь

Участь у програмі можуть брати агровиробники, землі яких розташовані на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами.

Читайте також В Україні повністю розмінували понад 150 тисяч гектар сільгоспземель

Фермерські господарства не повинні мати податкового боргу, не бути банкрутами, не належати громадянам держави-агресора та не перебувати у санкційному списку. Загалом на програму компенсацій в державному бюджеті закладено 3 мільярди гривень.

Одна із цілей гуманітарного розмінування – очистити землі, щоб можна було безпечно працювати на територіях, де раніше велися бойові дії. Сьогодні ми запустили в Державному аграрному реєстрі інструмент, що максимально спростить подачу заявок фермерами, які прагнуть очистити свої ділянки та зробити це за підтримки держави. Держава бере на себе оплату 80% вартості очищення земель,
– говорить міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик також додав, що запуск цієї програми – показник того, що Державний аграрний реєстр став інструментом допомоги не лише в звичних програмах підтримки. Нестандартні, утім не менш важливі програми, як розмінування, теж будуть задіяні.

Завдяки розширенню кола партнерів, за словами Башлика, Україна має змогу ініційовувати початок нових програм аби максимально полегшувати життя аровиробників.

Як зареєструватись у програмі

Верифікацію поданих фермерами заявок здійснює Центр гуманітарного розмінування. Він же оголошує в системі Прозорро аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок. Ще 20% на рахунок вносить фермер.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт з боку Центру.

Фермер також може отримати компенсації за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року. Для цього він має заповнити та подати заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування compensation@uachd.org.

До заявки, скріпленої ЕЦП, потрібно додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;
  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;
  • копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.