Скільки в Україні має коштувати якісна ковбаса: чинники, що впливають на ціну

7 липня 2024, 10:15
Читать новость на русском

Джерело:

"Главком"

Проста логіка підказує, що якісний продукт із високим вмістом м'яса у складі не може коштувати дешево. Втім, на ціну також впливає низка інших чинників

Не варто лякатись складу ковбаси

Доктор технічних наук, декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування Лариса Баль-Прилипко розповіла, що ціна на ковбасні вироби залежить від вартості сировини, технологічного процесу та інших факторів.

Читайте також Які продукти заборонено ввозити до ЄС: список митниці

У Радянському Союзі був державний стандарт якості - ГОСТ. У ковбасах вищого ґатунку, згідно з ГОСТом, 95% було м'ясної сировини, решта - яйця, вершки, молоко. Перший ґатунок ковбасних виробів мав містити 20% м'ясної сировини. Замінити її можна, наприклад, рослинним білком, тим же білком спельти. Це не означає, що в ковбасу борошно додають. Це означає, що туди додають білок,
– пояснила науковиця.

Також вона наголосила, що не варто лякатися доданого білка, адже "від того, що до м'яса додали батон, котлета не перестане бути котлетою", а все залежить від пропорцій інгредієнтів і технічних умов виробництва.

Які ціни мають бути на якісний продукт

За словами Баль-Прилипко, усі хочуть сосиску або ковбасу за 100 гривень за кілограм. Але кілограм м'яса не коштує стільки. Якісний продукт із високим вмістом м'ясної сировини, додає експертка, не обійдеться так дешево.

Вона говорить, що ціна за кілограм ковбаси вищого ґатунку має бути на рівні не менше ніж 300 – 350 гривень. Крім того, вона уточнила, що в будь-яких стандартах є допуски, тобто дозволена певна заміна.

Наприклад, передбачена для виготовлення така-то рецептура, але також допустимо, якщо у виробника чогось немає, наприклад жирної свинини, її можна замінити жировою емульсією. Є ковбаси і по 500 гривень за кілограм. Є комбінати, які мають свою сировину, забійний цех – у них буде одна ціна. Якщо ж ковбасний завод використовує привізну сировину, можливо, охолоджену чи заморожену – буде нижча ціна,
– підсумувала Баль-Прилипко.

Так чи інакше, за її словами, виробник якісної ковбаси може додавати до неї хороші інгредієнти: рослинний білок, рослинний концентрат або ізолят у межах 1 – 5%, а з водою буде до 10%, і це нормально для ковбаси першого ґатунку.

У червні помітно подорожчали: динаміка цін на свинину та курятину

  • Ціни на м'ясо в Україні підвищилися в кінці червня, зростання до 40 гривень.
  • Курятина переважно подорожчала, за винятком курячих стегон.
  • Свинина також подорожчала, зокрема шашлик подорожчав на 37 гривень за кілограм.