Через пандемію коронавірусу українські аграрії за 9 місяців 2020 року закупили за кордоном на чверть менше насіння, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє "Інститут аграрної економіки".

До речі Україна встановила місячний рекорд експорту добрив – планка піднялася до 60 мільйонів доларів

На думку доктора економічних наук Олександра Захарчука, з 2015 року в Україні значно збільшився попит на насіння через високі потреби агрохолдингових компаній, а пандемія допомогла розвиватися українським підприємствам, які спеціалізуються на постачанні насіння.

Карантинні та логістичні обмеження, пов'язані з пандемією СОVID-19, у 2020 році дали поштовх розвитку вітчизняного насінництва та іноземних селекційних компаній всередині країни, – зазначив Захарчук.

Окрім того, більшість іноземних насіннєвих компаній вже побудували свої заводи на території України та здійснюють продаж насіння українським агрохолдингам.

У 2020 році найбільшу частку імпорту – а це 18,7 тисяч тонн та 90% всього імпорту – склала кукурудза.

Насіння кукурудзи – беззаперечнийі лідери в імпорті

Насіннєвої пшениці було закуплено лише 1,1 тисячі тонн, жита – 0,5 тисячі тонн, ячменю – 0,4 тисячі тонн, а імпорт сорго склав лише 0,2 тисячі тонн.

В олійних культурах лідером є соняшник – 15,8 тисячі тонн склали 80% всього імпорту. Насіння ріпаку та сої були закуплені у кількості 3,6 тисячі тонн та 0,6 тисячі тонн відповідно.