У минулому листопаді українські виробники азотних добрив експортували за кордон 268 тисяч тон продукції. Загальний прибуток склав 60 мільйонів доларів, що є абсолютним рекордом місячних поставок за кордон за останніх 5 років, передає UCAB.
Читайте також: Нова аграрна революція: як прогодувати населення Землі
Найбільшим замовником українських добрив минулого місяця стала Індія, куди вирушило 209 тисяч тон продукції, що складає 81% від загальної кількості. Індія є найбільшим імпортером карбаміду – одного з основних видів азотних добрив. Якщо вдасться зберегти позитивну динаміку, то Україна зможе експортувати в цю країну до мільйона тон азотних добрив.
Індія – найбільший замовник українських добрив
Серед європейських країн найбільшими замовниками українських добрив є Румунія та Італія, яким минулого листопада надійшло по 5% продукції від загального експорту.
Загалом за 11 місяців українським компаніям вдалося експортувати 1 мільйон 635 тисяч тон мінеральних добрив та заробити 326 мільйонів доларів.
За цей же час українські аграрії імпортували 682 тисячі тон добрив, на які витратили 128 мільйонів доларів.
Найбільшими експортерами азотних добрив стали група Остхем, Дніпроазот та ОПЗ. На думку експертів, стимулом виробництва та експорту азотних добрив стали лібералізація ринку природнього газу та низькі ціни на нього. Завдяки цим факторам українським виробникам мінеральних добрив вдається завойовувати навіть віддалені ринки Азії.