Асоціація виробників часнику України домовилася з підприємцями Великобританії щодо експорту української продукції, повідомляє AgroPortal.

Цікаво Чому виросте ціна на українську кукурудзу: пояснення

Переговори між сторонами, на яких узгоджувалися сорти та якість часнику, тривали півроку. Як розповіла керівниця проєктів Асоціації виробників часнику України Юліанна Мусса, українським часником цікавляться вже не вперше.

Також вона додала, що під час експорту в 2020 році потрібен був фітосанітарний сертифікат, Євро-1 або сертифікат походження і сертифікати відповідних органів на вимогу, але найкращим залишається Global G.A.P.

"Скоро очікуємо позитивну відповідь, адже деякі країни ставлять під сумнів якість китайського часнику і сам процес вирощування: як вирощують, що додають, які добрива вносять, чим обробляють кінцевий продукт. Основною і головною проблемою для українських виробників часнику є правильне зберігання і правильне транспортування. Зберігання овочів залишається великою проблемою українських фермерів і кооперативів", – наголосила Юліанна Мусса.

До Великобританії були відправлені такі сорти часнику як Любаша, Любава Таврійська, Харківський Фіолетовий, Дюшес, Софіївський та Ірен.