2020 рік став нетиповим через карантинні обмеження у зв'язку з коронавірусом та важкими погодними умовами, але навіть попри це українським аграріям вдалося досягнути хороших показників. Про це написав заступник міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook.

Цікаво Сільське господарство – найбільша жертва зміни клімату

Впродовж року українськими сільгоспвиробники зібрали 83,8 мільйони тонн основних сільськогосподарських культур з площі 24,1 мільйони гектарів.

Експортувати вдалося 25,07 мільйонів тонн зернових та зернобобових. Зокрема, пшениці – 12,36 мільйонів тонн, ячміню – 3,74, кукурудзи – 8,57. Ще 15,49 мільйонів тонн зерна знаходиться на зберіганні.

Разом з основними стейкхолдерами зернового ринку у 2020 році нам вдалось забезпечити стабільність на ринку зерна. Ми налагодили постійну координацію між міністерством та учасниками ринку зерна шляхом укладання Меморандуму про взаєморозуміння. Наша співпраця в рамках цього документу і постійний моніторинг ринку забезпечують прогнозованість експорту зернових та стабільність ринку всередині країни, – уточнив Тарас Висоцький.