Департамент BASF Agricultural Solutions офіційно повідомляє про релокацію свого агроцентру на заході Україні. Раніше він розташовувався в селі Денисівка Хмельницької області – нова адреса: село Чернихівці Тернопільської області. Локація стане стратегічним майданчиком для випробування нових технологій, демонстрації рекомендованих для регіону рішень, насіннєвої лінійки та досліджень в галузі точного землеробства. Також там досліджуватимуть особливості застосування препаратів для захисту культур в кліматичних умовах західного регіону України.

Як обирали нове місце?


Вадим Люшин

Попередня наша дислокація – край Хмельницької області. Туди складно було доїжджати як нашим колегам, так і аграріям. Тому компанія вирішила перенести агроцентр в логістично краще місце. Тернопіль підходив для цього ідеально. Тут – центральна точка заходу України, тож аграріям простіше добиратися. Не менш важливо й те, що поруч є розвинена інфраструктура. Остаточно закінчити переїзд, перевезти техніку та команду плануємо до кінця 2021 року, – коментує директор агроцентру Вадим Люшин.

Місце для агроцентру шукали кілька місяців. Час пошуку визначила й сама місцевість: Тернопільська область – досить горбиста. Тому шукали більш рівнинне поле. Також враховували близькість до бази й траси – до агроцентру має бути зручно під’їхати на авто. До того ж поле має бути далеко від житлових будинків. Усі ці фактори й визначили нинішню адресу: село Чернихівці на базі фермерського господарства "Нива".


Сходи озимого ріпаку в агроцентрі

Чому це важливо?


Тарас Сербай

Співпраця з компанією BASF нам дуже цікава, – розповідає Тарас Сербай, заступник голови ФГ "Нива", про співпрацю зі спеціалістами BASF. – Коли на ринку з’являються нові засоби захисту, не завжди зрозуміло, як вони себе проявлять у конкретному регіоні. Тому важливо на власні очі бачити, як новинки "працюватимуть" на заході України. Наразі конкретно наше господарство цікавлять ЗЗР по ячмінній групі. Бачимо, що вже виникає резистентність бур’янів до деяких препаратів, тож чекаємо на нові. Також хотіли б подивитися на результати фунгіцидного захисту для ріпаку й кукурудзи. Чудово, що це можна зробити прямо тут.

Для досліджень агроцентру відвели 20 гектарів. Висівати планують горох, кукурудзу, сою, соняшник, ріпак, пшеницю і ячмінь, а тестувати – переважно фунгіцидну та гербіцидну лінії. Агроцентр відкритий до співпраці з місцевими фермерами.


Агроцентр BASF

Агроцентри та демоцентри BASF в Україні

Сьогодні в Україні діє 4 агроцентри та 13 демоцентрів BASF. Це – підрозділи компанії, де у виробничих умовах демонструються інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур, їхня рентабельність і ефективність. Серед основних завдань агроцентрів – розробка передових технологій захисту сільськогосподарських культур, перевірка та адаптація світових технологій в умовах різних регіонів України, а також демонстрація економічних переваг використання технологій різного рівня інтенсивності.