Електроенергія впливає на врожайність

Президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник говорить, що сьогодні найголовніша проблема – це електроенергія. Саме через неї, на його думку, зростатиме ціна та собівартість продукції.

Читайте також Як відключення світла впливають на виробництво та ціну молочних продуктів

Але, за словами Баштанника, якщо в Європі є міжнародна ціна на малину, то, відповідно, виробники експортують і підлаштовуються під цю ціну. Тоді сировину купуватимуть дешевше.

Крім цього часті відключення електроенергії можуть стати причиною інших проблем у деяких господарствах України. Це може вплинути на майбутню врожайність, каже експерт.

Якщо часто вимикатимуть світло, підприємства не будуть встигати поливати рослини, а це критично зменшить врожайність. Будь-яка ягідна, кісточкова, плодова або навіть овочева культура, майже завжди повинна вирощуватись на зрошенні. Бо без зрошення просто неможливо щось планувати. В такому випадку один рік ви будете збирати три тонни з гектара, інший рік – десять, а потім знову дві-три тонни,
– говорить Тарас Баштанник.

Втім, експерт говорить, що переважна більшість підприємств, які вирощують ягоди, можуть вирішити це питання за допомогою генераторів. Для цього потрібно не так вже й багато кіловат.

До того ж з таким кліматом, як сьогодні у нас, коли от зараз буде плюс 33 цілий тиждень, – без поливу все просто загине. А потім, навіть зібравши урожай, рослини потрібно продовжувати поливати ще до кінця вересня, щоб не втратити врожай наступного року. Наприклад, лохина закладає, потенціал врожаю на наступний рік орієнтовно у серпні,
– підсумовує агроексперт.

Президент Української плодоовочевої асоціації нагадує, що "полив відіграє в цьому, мабуть, найсуттєвішу роль".