За цей важливий документ проголосували 255 народних депутатів, повідомляє сайт ВР.
Зверніть увагу! Агрострахування: законопроєкт вже на фінальній стадії
Відповідно до законопроєкту, "ставки ПДВ знизяться в операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України" окремих видів сільськогосподарської продукції. До переліку, зокрема, увійшли: пшениця, ячмiнь, жито, овес, кукурудза, соєвi боби, цукрові буряки, насiння льону, ріпаку та соняшнику, а також велика рогата худоба, свині та вівці (живі).
Що очікують від законопроєкту?
У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що "зниження ставки ПДВ в агросекторі збільшить кількість платників податків і суми податкових відрахувань", бо "дозволить переробним підприємствам заощадити 6% видатків при закупівлі продукції за рахунок менших податкових зобов’язань виробника".
Автори документу, також вважають, що законопроєкт №3656 стимулює детінізацію агро-промислового комплексу України, створить рівні податкові умови для аграріїв, і тепер їм уже не буде сенсу використовувати так звані "скрутки" (оптимізацію податкових зобов’язань).
Як в інших країнах?
Багато країн Євросоюзу також суттєво знизили ставки ПДВ – до 7-16%. Тамтешні уряди вважають, що таким чином національна економіка отримає суттєві стимули для розвитку або ж зможе "утриматися на плаву" під час економічної кризи та карантиних обмежень через пандемію коронавірусу.
Так, уряд Німеччини ще навесні знизив ПДВ з 19% до 16% на всі товари до кінця 2020 року. І, ймовірно, термін дії цього закону буде продовжено й на 2021 рік.