ЄС ввів обмеження на експорт українського вівса через перевищення лімітів
Джерело:
DG AGRIУкраїна перевищила погоджений рівень експорту вівса до ЄС, що спонукало Єврокомісію застосувати режим "екстреного гальмування". Обмеження діятимуть з 19 до 5 червня 2025 року.
Тарифна квота на овес
Відтепер імпорт українського вівса до ЄС здійснюватиметься в межах тарифної квоти, встановленої в рамках Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.
Читайте також Експорт молочної продукції з України досяг півторарічного максимуму
Автоматичне відновлення цієї тарифної квоти є результатом переглянутих Автономних торговельних заходів, які набули чинності 6 червня 2024 року.
Регламент АТЗ включає механізм "екстреного гальмування" для декількох продуктів, включаючи овес, який автоматично спрацьовує, якщо обсяги імпорту досягнуть середнього річного рівня імпорту, зафіксованого між 1 липня 2021 року та 31 грудня 2023 року.
Важливо! Для вівса цей середній показник становить 2 440,56 тонн. Після досягнення цього обсягу Комісія відновлює відповідну тарифну квоту з ПВЗВТ протягом 14 днів.Скільки вівса може експортувати Україна
Квота для вівса встановлена на рівні 4 000 тонн. Оскільки обсяги імпорту з початку 2024 року перевищують цей рівень, до кінця 2024 року будуть застосовуватися мита найбільшого сприяння. Квота ПВЗВТ знову буде доступна з 1 січня 2025 року.
Окрім ЄС, Україна експортує овес до низки країн світу, зокрема до Індії, Іраку, Лівії, Марокко, Південної Африки, Швейцарії, Туреччини та В'єтнаму.
Зауважте! Імпорт ЄС з України склав 22,8 мільярда євро у 2023 році порівняно з довоєнним рівнем у 24 мільярди євро у 2021 році.