Дослідники Інституту Ергема дослідили гени, які регулюють циркадні ритми рослин. Науковці зафіксували такі ж зміни у "внутрішньому годиннику", що й у тварин, інформує видання EurekAlert.

Цікаво Виготовлення бідобрива з відходів: вчені виявили унікальні мікроби

В ході дослідження вчені виявили, що зміна однієї літери в коді ДНК потенційно може вирішити, який циркадний ритм буде властивий рослині – жайворонок чи сова. Ці дані можуть допомогти фермерам та селекціонерам обрати рослини з годинниками, які найкраще підходять для їхнього регіону.

Цілодобовий годинник – це молекулярний метроном, який регулює в рослинах широкий спектр процесів – від початкового фотосинтезу на світанку до регулювання часу цвітіння. Ці ритмічні закономірності можуть змінюватися, залежно від географічної широти, клімату та пори року – рослинні годинники повинні адаптуватися, щоб найкраще справлятися з місцевими умовами, – розповіли науковці.

Наступний крок, який збираються зробити вчені – застосувати результати отриманих досліджень до ключових сільськогосподарських культур, перша у черзі – пшениця.