Згідно звіту управління, в ході проведення епізоотичного розслідування був відібраний біологічний матеріал від птиці (кури) домогосподарства смт Бородянка. Під час молекулярно-генетичних досліджень виявлено РНК вірусу пташиного грипу (тип А субтип Н5), пише сайт Куркуль.

Зверніть увагу! Озимій пшениці на Донеччині загрожують миші

Після цього на позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бородянській РДА домогосподарство в смт Бородянка оголошено неблагополучним щодо грипу птиці. Було прийнято рішення щодо введення карантину та затверджено "План заходів щодо ліквідації захворювання грипу птиці в домогосподарстві (смт Бородянка) і недопущення його поширення". Згідно плану, визначена буферна зона радіусом 3 км від спалаху, в яку увійшла територія населеного пункту смт Бородянка Бородянського району.

Що трапилося раніше?

Протягом грудня у Київській та Миколаївській областях зафіксовано кілька осередків спалаху пташиного грипу. Через це ряд країн світу обмежили імпорт української курятини. Про це повідомила голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька.

У зв'язку зі спалахом пташиного грипу вже обмежили імпорт української курятини ЄС, Сінгапур, Марокко, Туніс і Японія.