Згідно супутникового аналізу, в Україні було засіяно майже на 2,3 мільйона гектарів більше зернових культур, ніж відображено в офіційній статистиці, повідомляє EOS Data Analytics.

Зверніть увагу! Ціни на продовольчі культури продовжують зростати

Найбільша кількість неврахованих площ спостерігається на територіях відведених для вирощування зернових в Донецькій (більш ніж 300 тисяч гектарів) та Одеській (біля 400 тисяч гектарів) областях. Загальна різниця посівних площ зернових по всій Україні становить приблизно 2,3 мільйона гектарів, що складає біля 25%.

Причиною розходження статистичних та супутникових даних можна вважати тіньовий ринок землі, дані про який ніде не фіксують, але, слід зазначити, що до нього частково відносяться і площі особистих селянських господарств. Також потрібно брати до уваги різницю обліку сільськогосподарських угідь на тимчасово окупованих територіях.

Супутникові технології не лише забезпечують прозорість обліку сільськогосподарських угідь, але й дають змогу визначати показники врожайності та прогнозувати їх. З огляду на економічні та кліматичні виклики, які все частіше постають перед агрокомплексом України, прогнозувати продуктивність агровиробництва традиційними методами стає все важче. В той же час, до 2050 року потреба в агропродукції тільки зростатиме, а клімат стане ще більш посушливим. Аграріям доведеться приймати швидкі та дієві рішення, що потребують застосування супутникових технологій.