Наявні потужності картоплесховищ в Україні придатні для зберігання лише 300 тисяч тонн картоплі, а дефіцит сховищ складає 80%. Про це повідомив віце-президент Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко, передає Agronews.

Цікаво Теплий січень вплине на озимі культури

Щоб забезпечити внутрішній ринок та експортний потенціал, нашій державі потрібно простимулювати розвиток промислового картоплярства.

Зараз українські картоплярі поставили собі наступні завдання:

  • 850 тисяч тонн продовольчої картоплі;
  • 210 тисяч тонн насіннєвої картоплі;
  • 160 тисяч тонн картоплі для виробництва чипсів;
  • 100 тисяч тонн виробництва картоплі для фрі, яку зараз експортують з Польщі.

Як зазначив Сергій Рибалко, Україна переробляє лише 10% картоплі, яка вирощена промисловим способом. Разом з тим, неможливо думати про збільшення обсягів урожаю без подолання дефіциту картоплесховищ, які є застарілими.

Потрібна дотація на будівництво сховищ. Це проходили усі країни, які є промисловими виробниками картоплі. Тож картоплярі пропонують запровадити держдотації у розмірі 30% відшкодування вартості будівництва нових об’єктів для зберігання картоплі, але не більше 20 млн грн одному одержувачу. За наявності держпідтримки реально за 5 років збудувати сучасних картоплесховищ на 300-350 тисяч тонн одночасного зберігання, – підкреслив він.

За словами картоплярів, в перспективі це дозволить створити 12 тисяч робочих місць, детінізувати галузь та забезпечити надходження до бюджету на суму понад 3,5 мільярди гривень.