Відомий стартап AgXeed спеціально для видання Future Farming презентував чергову розробку – робот-трактор. Нещодавно його вперше протестували у польових умовах, де диво-агрегат продемонстрував увесь свій функціонал.

Зверніть увагу! Брат Ілона Маска хоче революційно змінити сільське господарство: з чого він почав


Робот-трактор AgXeed Agbot

AgXeed Agbot оснащений чотирициліндровим дизельним двигуном Deutz потужністю 100 кВт з водяним охолодженням. Трактор має GPS і комп’ютерний "зір", що розпізнає рядки та види рослин. Оператору достатньо вибрати поле, прокласти маршрут між двома точками (старт і фініш) на інтернет-порталі, обрати спосіб роботи (наприклад, оранка вздовж рядка чи внесення препаратів), кількість проходів і запустити робота. Далі він уже сам розраховує оптимальний маршрут і починає працювати.

Робот-трактор AgXeed Agbot: тестування – дивіться відео

Робот-трактор AgXeed Agbot має трикутні доріжки шириною 300, 400, 620, 760 та 910 міліметрів. За допомогою навантажувача оператор від'єднує доріжки від електроприводу, щоб змінити їх. Ширина колії механічно регулюється від 2,25 до 3,2 метрів.

Компанія AgXeed заявила, що вже цього року перші десять роботів отримають своїх господарів і почнуть працювати на європейських полях.


AgXeed Agbot в роботі

Літаючий трактор

Українські розробники представили Flying Tractor ("Літаючий трактор"), який не має аналогів у світі. Він здатен виконувати різні функції "точного землеробства" – наприклад, розпилювати добрива і засоби захисту рослин.

Детальніше про Flying Tractor читайте в матеріалі Агро24 "Літаючий трактор: в Україні створили унікальний дрон для аграріїв".