Експорт насіння зернових та олійних культур з України у 2020 році сягнув найвищої за часів незалежності позначки – 18,7 мільйонів доларів. У 2019 році цей показник становив 12,7 мільйонів доларів.

Цікаво Корупція у земельній сфері: НАЗК назвало найпоширеніші схеми

Головна причина такого вдалого результату – збільшення цін реалізації цього виду агропродукції на світовому ринку. Хоча у 2020 році Україна експортувала насіння зернових культур на 4 тисячі тонн менше, ніж у 2019 році, внаслідок підвищеного попиту та цін реалізації вдалося досягти рекордних валютних надходжень.

Головним продуктом у структурі українського насіння експорту зернових та олійних культур традиційно стала кукурудза. Частка цього виду агропродукції у вітчизняному експорті збільшилася до 72 %.

Ринок насіння в Україні змінюється і розвивається. У 2020 році виник новий вид продажу – реалізація іноземними компаніями свого насіння, вирощеного в межах нашої держави та підготовленого на насіннєвих заводах, побудованих в Україні. Крім того, наша держава розпочинає використовувати можливість виходу на міжнародні ринки насіння в якості рівноправного партнера.