Фальсифікат на прилавках: що найбільше підробляють, скільки штраф і як діяти покупцям
Джерело:
ФактиВ магазинах та на ринках України фальсифіковані продукти стали постійними гостями. Але покупці, навіть якщо виявили підробку, часто не знають, що робити.
За даними Держпродспоживслужби, в Україні явний лідер серед фальсифікату – вершкове масло. З початку 2021 року було зафіксовано близько 200 порушень, пов’язаних саме з фальсифікованим маслом, припинено обіг 556 кілограмів та вилучено 2,4 тонни цього продукту.
До теми Вершкове масло без вершків: хто і як фальсифікує продукти
Які права у покупців?
Заступник голови Держпродспоживслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Анатолій Вовнюк поясює:
Якщо споживач придбав і виявив фальсифіковану продукцію, то має право:
- повернути сплачені гроші
- замінити фальсифікат на аналогічний товар, який є у продавця чи виробника.
Яке покарання за фальсифікат?
У випадку встановлення фактів наявності фальсифікованої продукції Держпродспоживслужба забороняє її реалізацію, – додає Вовнюк. – Це рішення обов’язкове до негайного виконання. За порушення підприємству чи магазину загрожує штраф у розмірі 500 відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1700 гривень.
Не тільки масло! Майже половина м'яса на українських прилавках – фальсифікат і неякісна продукція: як визначити
Окремо варто зауважити: якщо Держпродспоживслужба під час перевірок виявила не лише ознаки фальсифікування, а й недотримання прав інтелектуальної власності чи інші порушення, то інформація передається компетентним органам.