В Красилівському районі, що на Хмельниччині, господарство планує виростити перший урожай озимої пшениці, яка матиме синій та чорний колір, повідомляє Голос України.

До речі Визначено найбільш урожайний гібрид томату для Західного Лісостепу

До такого рішення аграріїв підштовхнуло прагнення не відставати від сучасних тенденцій в аграрній сфері та виробництві харчів. Також вони хочуть бути конкурентоспроможними на ринку хлібопродуктів, адже оригінальність борошна поєднається з корисністю.

Отримане зерно і борошно ми плануємо не тільки продавати, а й використовувати у власній пекарні для випічки особливих сортів хліба. За багатьма технічними характеристиками нова пшениця не поступається традиційним сортам. А от щодо урожайності, імовірно, виникнуть певні питання. Адже ми традиційно сіємо високоврожайні сорти червоної пшениці, котрі з гектара дають, як правило, не менш як 8 т/га. А от чорнозерна – лише 5−6 т/га, – розповіли фермери.

Насіння виготовили в Одеському селекційно-генетичному інституті, де цілих 10 років працювали над адаптацією іноземних сортів кольорових зернових до вирощування в умовах України.

Разом з тим зазначається, що ціна на таку оригінальну продукцію буде високою, адже експериментальне виробництво коштує недешево, а у випадку красилівського господарства мова йде і про органічне землеробство.