Щоб врятувати луги посідонії, іспанський режисер підводного кіно, інструктор з дайвінгу та морський біолог розробив спеціальний додаток.

Важливо Риба в Азовському морі під загрозою зникнення

Легені Середземномор’я

Океанічна посідонія є найпоширенішою морською травою в Середземному морі. Вона росте на щільно заповнених підземних луках, які можуть простягатися на сотні кілометрів у довжину і жити понад 100 000 років. Це ще робить посідонію однією з найдавніших організмів на Землі.


Луги посідонії в Середземному морі / Фото nobuhotelibizabay

Ця морська трава неймовірно ефективно фільтрує воду, збагачуючи її киснем. Один квадратний кілометр посидонії здатний виробити стільки кисню, скільки 1 гектар тропічного лісу Амазонки.

Загроза зникнення

Незважаючи на законодавство ЄС щодо захисту цього виду, посідонія має серйозну загрозу зникнення у найближчі кілька десятиліть. За останніх кілька років забруднення моря неочищеними стічними водами та посилена риболовля знищили понад 30% лугів рослини біля узбережжя Форментера в Іспанії. Такий стан серйозно загрожує екосистемі Середземномор’я.


Острів Форментера в Іспанії / Фото ВВС


Посідонія очищає воду і наповнює її киснем / Фото radioillaformentera

Карта морського дна

Останніх 30 років іспанський підводний режисер, інструктор з дайвінгу та морський біолог Ману Сан Фелікс займається порятунком цією надзвичайно корисної рослини. Він каже, що закохався в посідонію буквально з першого погляду.

З того часу я повністю відданий вивченню, зйомкам та розповсюдженню інформації про цінність і необхідність збереження посідонії, щоб майбутні покоління могли насолоджуватися її численними перевагами,
– розповів Сан Фелікс.


Ману Сан Фелікс 30 років займається порятунком посідонії / Фото ВВС

У своєму дайвінг-центрі він склав карту морського дна біля узбережжя Форментери та розробив додаток, який показує розташування лугів посідонії, щоб човни могли уникнути причалу та своїми якорями не руйнували підводні луги.