Що буде з цінами на кукурудзу: прогноз аналітиків

Аналітики публікують власні прогнози, очікуючи липневий звіт USDA. Згідно з ним урожай кукурудзи у США збільшиться у порівнянні з оцінками червня на 6,5 мільйонів тонн до 383,9 мільйонів тонн завдяки розширенню площ сівби. Також очікується, що буде збільшена оцінка кінцевих запасів у 2023/24 маркетинговому році, що негативно вплине на ціни.

Читайте також Експорт кукурудзи зростає: Україна продала рекордну кількість у червні

На тлі сприятливої для посівів погоди грудневі ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго за місяць впали на 14,4% до найнижчого з кінця 2020 року рівня 160,8 доларів за тонну, хоча у квітні 2022 року вони були вдвічі дорожчими.

NASS USDA також наводять дані, що у США кількість посівів кукурудзи у доброму або відмінному стані за тиждень збільшилася на 1% до 68% (55% торік), а цвітіння зафіксоване на 24% площ, що на 10% перевищує середній 5-річний показник. Прогнозовані в регіонах вирощування кукурудзи опади сприятливо вплинуть на посіви у цій фазі розвитку.

За оцінками МСГ США, у 2024 р доходи фермерів в країні зменшаться до найнижчого з 2006 р рівня та будуть на 1,7% поступатися середньому 20-річному показнику та на 40,9% – рекордному рівню 2022 р з урахуванням інфляції. При цьому США швидко втрачають позицію світового лідера з експорту кукурудзи внаслідок посилення конкуренції з Бразилією. Крім того, Аргентина нещодавно відправила до Китаю першу за 15 років партію кукурудзи.

Агенція Conab повідомляє, що в Бразилії на 7 липня кукурудза першого урожаю зібрана на 95% площ (96% торік), а другого – на 61% площ (29,3% торік).

Як спека вплине на українських виробників

В Україні цього тижня пануватиме спека у 30 – 35 градусів, яка негативно вплине на посіви кукурудзи, що загалом знаходяться у доброму стані завдяки червневим дощам. Відсутність опадів та високі температури в період цвітіння (в наступні 2 тижні) можуть знизити потенціал майбутнього урожаю.

Ціни попиту на кукурудзу старого та нового урожаю з доставкою до портів Чорного моря поки складають 160 – 170 доларів за тонну, але аграрії не поспішають укладати форвардні контракти, сподіваючись на зростання цін в новому сезоні.