Протягом останнього тижня картопля стала справжнім рекордсменом – подешевшала одразу на 20% і нині коштує 6,30 гривень за кілограм.

Доволі різке зниження вартості картоплі пов’язане з настанням перших заморозків вночі. Виробники і торговці, які не мають власних складів для зберігання овочів, ризикують зіпсувати товар. Тому й розпочали реалізувати картоплі по нижчій ціні, тим більше що її врожай цього року гарний, – пояснюють експерти Українського клубу аграрного бізнесу.

Зверніть увагу! Висока ціна картоплі спровокує серйозні проблеми для українських виробників

Як змінилася ціна на інші овочі?

На відміну від картоплі, всі інші "складові борщового набору" демонструють зростання за останні два тижні:

  • капуста +14% (до 6,44 гривень за кілограм)
  • морква - +10% (до 8,62)
  • цибуля - +10% (до 10,31)
  • буряк - +9% (до 9,67)

"Швидше за все, це початок поступового сезонного зростання цін", – відзначають в УКАБ.

Рис дешевшати вже не буде

Знизилася ціна також на рис: середня вартість нині становить 33,82 гривні за кілограм – це на 11% менше, ніж два тижні тому.

Українці приблизно на 40% забезпечуються рисом за рахунок власного виробництва, і на 60% – за рахунок імпортних поставок, – кажуть експерти. – Цьогоріч Україна отримала гарний врожай рису плюс збільшила його імпорт у порівнянні з попереднім роком, що й дозволило трішки знизити ціну. Однак на подальше зниження не варто розраховувати, бо на світовому ринку спостерігається зростання вартості цієї крупи.

Корисні поради Як підвищити врожайність картоплі і рису: вражаюче відкриття вчених

Увага до мандаринів

Зважаючи на те, що на ринках і в супермаркетах почали зникати вітчизняні ягоди і фрукти, споживачі звернули увагу на традиційний зимовий товар – мандарини. Середня ціна на них за останні два тижні зросла на 10% – до 52,34 гривні за кілограм.