31 березня закінчився перехідний період, запроваджений у зв’язку з Brexit – виходом Великої Британії зі складу Євросоюзу. Тому з 1 квітня експортні вантажі з України до Великої Британії повинні супроводжуватись виключно формами ветеринарних сертифікатів, які опубліковані на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі "Сертифікати на експорт з України" – "Велика Британія".

Важливо! Велика Британія отримала дозвіл постачати рибу в Україну

В той же час ввезення підконтрольних товарів із Великої Британії з 1 квітня можливе у разі, якщо вантажі супроводжуються:

  • погодженими двосторонніми формами ветеринарних сертифікатів, які опубліковані на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі "Сертифікати на імпорт в Україну" – "Велика Британія"

або

  • формами міжнародних сертифікатів, затверджених наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.07.2020 №1329 "Про затвердження форм міжнародних сертифікатів".

Коментар щодо нових правил торгівлі

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька:

З колегами з Великої Британії триває кропітка робота для забезпечення обох країн необхідними експортними та імпортними можливостями. На сьогодні маємо 19 сертифікатів на експорт продукції та 11 сертифікатів на імпорт. Робота триває...

Що імпортує Україна у Велику Британію?

Держпродспоживслужба назвала вітчизняні товари, які користуються найбільшим попитом у Великій Британії. Дивіться перелік – ви будете здивовані: "Від меду до равликів: які українські товари британці купляють найбільше".