Ініціатором законопроєкту №5104 є прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він подав його до парламенту 18 лютого 2021 року. У кінці квітня депутати прийняли цей документ за основу. 1 липня 2021 року Рада прийняла його у другому читанні і в цілому – "за" проголосували 311 народних обранця.

Зверніть увагу! Електронні аукціони запустять ринок землі: Зеленський підписав важливий закон

Відповідав за законопроєкт №5104 у Раді комітет з питань фінансів, податкової та митної політики. Його голова Данило Гетманецв одразу після голосування написав у своєму телеграм-каналі:

Щойно Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроєкт №5104, який передбачає запровадження ще одного інструменту підтримки аграріїв – страхування с/г продукції з державною підтримкою. Реалізація норм законопроекту забезпечить зростання ринку страхування с/г продукції в Україні.

Ключові положення закону про агрострахування

Законом встановлено, що "страхувальниками визнаються юридичні особи, фізичні особи – підприємці та дієздатні фізичні особи, які уклали із страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства України".

Законом внесено зміни до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою", якими визначено:

  • механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції;
  • учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;
  • об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою;
  • інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Законом визначено розмір часткового відшкодування агровиробникам страхових платежів (премій) на рівні до 60%, зважаючи на практику попередніх періодів дії аналогічних програм підтримки. Водночас передбачено, що конкретний розмір компенсації буде визначатися виходячи із можливостей держбюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.

Важливо! Закон про управляння та дерегуляцію земельних відносин: що змінилося та які нові правила

Закон вніс зміни до Податкового кодексу

Законом внесено зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.