Західний кукурудзяний жук – дуже агресивний шкідник. Він родом з Північної Америки, де давно окупував поля і безжально нищить культури. За даними Міністерства сільського господарства США, щорічно діабротика "краде" близько 1 мільярда доларів: 800 мільйонів – втрата врожаю і 200 – вартість обробки кукурудзи. Величезні збитки від маленького жука!

Підступний загарбник

На початку 1990-х "десант" діабротика висадився у Західній Європі, й одразу почав захоплювати континент, винищуючи величезні площі кукурудзи.

В Україні жук з’явився в 2001 році, і вже тоді аграрії зрозуміли, наскільки це небезпечний ворог. Поки що він зустрічається переважно в західних регіонах, але динаміка поширення не може не турбувати. Дібротика вже добрався до центральних і південних областей – Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Одеської, Миколаївської… Ареал розповсюдження невпинно збільшується, бо шкідник, як стверджують експерти, щороку просувається мінімум на 50 кілометрів на схід і південь.

Діабротика або Західний кукурудзяний жук крокує Україною / Інфографіка Агро24


Поширення діабротики в Україні
/ Інфографіка Агро24

Яка небезпека від західного кукурудзяного жука?

Цей жук дуже шкодочинний. Його личинки атакують коріння кукурудзи вже на ранньому етапі розвитку культури. Це не лише ослаблює рослину, а й може призвести до її загибелі. Імаго активно живиться пилком, маточковими стовпчиками, вигризає ще незрілі зерна і листя кукурудзи.

Крім того, личинки та жуки переносять різних збудників захворювань кукурудзи – вірусних, грибкових, бактеріальних. Пошкоджені рослини масово вилягають під час сильних вітрів та дощів або стебло набуває форми "гусячої шиї". За таких умов, механізований збір урожаю частково або й повністю неможливий.

Економічний поріг шкодочинності коливається в межах 10 личинок на 1 рослину.


Пошкодження личинкою / Інфографіка Агро24


Пошкодження імаго / Інфографіка Агро24

Як боротися з діабротикою?

Для ефективного протистояння західному кукурудзяному жуку потрібні комплексні дії. Треба контролювати ввезення насіннєвого матеріалу і товарних партій кукурудзи з-за кордону, чітко дотримуватися сівозмін, регулярно обстежувати поля… Але без препаратного захисту – не обійтися.

Тепер розкажемо детальніше про кожен з препаратів.

Пончо™

Захист, перед яким шкідники безсилі.

Інсектицидний протруйник із високою ефективністю проти ґрунтових і наземних шкідників сходів.

Переваги препарату

 • Надійний захист від комплексу ґрунтових та листових шкідників сходів
 • Тривала інсектицидна дія
 • Насіння, оброблене Пончо™, характеризується підвищеною схожістю
 • Добре комбінується з фунгіцидними протруйниками
 • Відсутній фітотоксичний вплив на культуру

Пончо™ Вотіво

Комбінований біологічний інсиктицидний протруйник із високою ефективністю проти шкідників сходів і нематод.

Переваги препарату

 • Захищає рослини кукурудзи з першого дня їх розвитку завдяки вдалому поєднанню інсектицидного та біологічного захисту від шкідників і нематод
 • Сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи, має стимулюючу дію на рослину, що призводить до збільшення урожайності
 • Забезпечує збільшення обсягу кореневої системи, що дає змогу підвищити посухостійкість, а в разі оптимальної вологозабезпеченості прискорює інтенсивність розвитку рослини на ранніх стадіях
 • Забезпечує збереження бажаної густоти посіву й високі врожаї
 • Не виявлено проявів фітотоксичності або негативного впливу на схожість при тривалому зберіганні обробленого насіння
 • Препарат сучасної формуляції, зручний у використанні та пристосований для стандартного обладнання для протруювання й технічного оснащення насіннєвих заводів

Регент® 20 G

Ефективний засiб для контролю ґрунтових шкiдникiв.

Переваги препарату

 • високоефективний препарат для боротьби з ґрунтовими шкiдниками
 • зручна та безпечна препаративна форма
 • висока економiчна ефективнiсть

Застосування Пончо™ або Пончо™ Вотіво разом із внесенням Регент® 20 G – найкращій захист від діабротики.