Виконувати екологічні доктрини без відповідних компенсацій для українських аграріїв практично неможливо. Таку думку висловив генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Роман Сластьон у коментарі Agroportal.

До речі Українські фермери можуть масово зупинити роботу

На його думку, уже сьогодні виробники вбачають у реалізації Європейського зеленого курсу (Green Deal) суттєвий бар’єр для подальшого постачання агропродукції до ЄС. Адже ЄС виділяє на впровадження нових екологічних стандартів трильйон євро, а в Україні про додаткову підтримку не йдеться.

З ЄС у нас початково нерівні умови і різні підходи до сільського господарства. Якщо там фермери отримують 300 євро дотацій на кожен гектар, то в Україні агробізнес мусить бути ефективним, щоб виживати в умовах жорсткої конкуренції, – зазначає Сластьон.

Разом з тим у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства наголошують, що Україна буде адаптуватись до нових "зелених" стандартів в рамках існуючих фінансових можливостей. Крім того, держава обіцяє виробникам органічної продукції особливу увагу.

Згідно з прийнятим до другого читання законопроєктом № 3295, органічне сільське господарство буде йти окремим блоком, на який виділятиметься державна підтримка.